; charset=UTF-8" />
    

Skype Çoklu Oturum Açma-Programsız

skypeBilindiği üzere Windows Live Messenger ( Kısa tabiriyle MSN) bir süre önce tamamen bitirilmiş ve yerini Skype isimli yazılıma bırakmıştı. Fakat bununla beraber Messenger’a has olan bazı özellikler de ortadan kaybolmuştu.
Özellikle çoklu oturum açma özelliği , Skype’ın çıkışından beri en çok beklenen özellik olmuştu.
Messenger’da ek olarak yüklenen yazılımlar sayesinde çoklu oturum açma özelliği kazandırılabiliyordu. Ancak Skype’ta bu şekilde yüklenen ek uygulamaların, Skype güncellemesiyle birlikte fonksiyonlarını yitirmesi yine sıkıntıya sebep oluyordu.
Bu soru işaretleri sebebiyle de Programsız Skype çoklu oturum açma özelliği ihtiyacı hissedildi.Bu yazımda program yüklemeden Skype’ta nasıl çoklu oturum açılabileceğinden bahsedeceğim.

Öncelikle Windows’un çalıştır ekranına ulaşmamız gerekiyor. Bunun için Windows 8 kullanıcıları klavyenin sol alt köşesinde yer alan Ctrl ve Alt tuşları arasındaki başlat tuşuna basarak açılan başlangıç ekranında direkt olarak çalıştır kelimesini yazarak çıkan sonuçlardan çalıştır komutuna erişebilirler:

• Eğer 32 Bit işletim sistemine sahipseniz çalıştır kısmına “C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe” /secondary yazıp entera basabilirsiniz.
• Eğer 64 bit işletim sistemine sahipseniz çalıştır kısmına “C:\Program Files (x86)\Skype\Phone\Skype.exe” /secondary yazıp entera basabilirsiniz.

calistir
——————–

Ek olarak sürekli bu işlemle çalıştırmak istemeyenler, Skype simgesinin kısayolunu masaüstüne gönderip, oluşan kısayola sağ tıklayıp özellikler bölümünden hedef kısmını “C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe” /secondary şeklinde değiştirerek kaydedebilirler. Bu işlemden sonra Skype her açıldığında , masaüstündeki kısayolu da çalıştırarark 2.bir Skype oturumu açılabilir.

Yorum Yapın

Son Yorumlar

admin demiş ki;

Rica ederim. Yardımcı olduysam ne mutlu...

admin demiş ki;

Eyvallah sağolasn...

saltuk demiş ki;

teşekkürler adamım gerçekten işlevli bir payLaşım ...

Serhat demiş ki;

yeni domain,yeni site.Hayırlı olsun abi....

İstatistik

Reklam