Emre Göyce - Kişisel Blog http://www.emregoyce.com Emre Göyce Kişisel Web Sitesi Thu, 02 Jul 2015 08:36:29 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.2.36 Facebook’un Logosu Yenilendi http://www.emregoyce.com/facebookun-logosu-yenilendi.html http://www.emregoyce.com/facebookun-logosu-yenilendi.html#comments Thu, 02 Jul 2015 08:36:29 +0000 http://www.emregoyce.com/?p=1391 facebookdegDünyanın en büyük sosyal ağ platformlarından birisi olan Facebook’un yıllardır kullandığı klasik logosu değişti. Yeni logo her ne kadar fazla bir değişiklik olmamış gibi görünse de Facebook yıllardır kararlılıkla koruduğu logosunda  ufak tefek değişiklikler yaptı. Logosundaki “Facebook” yazısının fontunu değiştiren Facebook şirketi, eski logosunda bulunan daktilo harf biçimindeki “a” harfini de el yazısında kullanılan biçime […]]]> facebookyeni
Dünyanın en büyük sosyal ağ platformlarından birisi olan Facebook’un yıllardır kullandığı klasik logosu değişti.

Yeni logo her ne kadar fazla bir değişiklik olmamış gibi görünse de Facebook yıllardır kararlılıkla koruduğu logosunda  ufak tefek değişiklikler yaptı.
Logosundaki “Facebook” yazısının fontunu değiştiren Facebook şirketi, eski logosunda bulunan daktilo harf biçimindeki “a” harfini de el yazısında kullanılan biçime çevirdi. Ayrıca mobil cihazlarda daha iyi görünebilmesi için fontun biraz inceltildiği de görülüyor.
Aşağıda eski logo ve yeni logonun farkını görebilirsiniz.

facebookeski
facebookyeni

Facebook kreasyonlarından sorumlu direktör Higgins yaptığı açıklamada, değişikliğin kullanıcılarla olan samimiyeti ve ilişkileri güçlendirmek adına olduğunu belirtti.

]]>
http://www.emregoyce.com/facebookun-logosu-yenilendi.html/feed 0
Çin’in Yasaklar Listesinde Son Kurban Reddit http://www.emregoyce.com/cinin-yasaklar-listesinde-son-kurban-reddit.html http://www.emregoyce.com/cinin-yasaklar-listesinde-son-kurban-reddit.html#comments Mon, 29 Jun 2015 10:36:26 +0000 http://www.emregoyce.com/?p=1385 reddit  Çin’in güvenlik duvarına takılan Facebook, Twitter, Google gibi popüler web sitelerinin yanına şimdi bir de Reddit eklendi. Uzun süredir Facebook, Twitter, Google, Instagram, YouTube gibi platformların erişimine engel olan Çin’in güvenlik duvarı (Great Firewall), şimdi de popüler sosyal haber sitesi Reddit’i hedef almış durumda. Web sitelerinin Çin’de engellenip engellenmediğini gösteren Blocked In China sitesi […]]]> reddit  Çin’in güvenlik duvarına takılan Facebook, Twitter, Google gibi popüler web sitelerinin yanına şimdi bir de Reddit eklendi.

Uzun süredir Facebook, Twitter, Google, Instagram, YouTube gibi platformların erişimine engel olan Çin’in güvenlik duvarı (Great Firewall), şimdi de popüler sosyal haber sitesi Reddit’i hedef almış durumda.

Web sitelerinin Çin’de engellenip engellenmediğini gösteren Blocked In China sitesi üzerinden kontrolü yapıldığında da Reddit URL’sinin bloklandığı görülüyor. Ancak Chinese Firewall Test üzerinden yapılan kontrolde, herhangi bir DNS zehirlenmesi olmadığı; ancak buna rağmen URL’nin yüklenmediği belirtiliyor.

Reddit’in neden erişime kapatıldığı henüz bilinmiyor. Ancak Çin’in aynı diğer popüler web sitelerinde olduğu gibi Reddit’in de bir sansür ve izleme projesi olan Golden Shield Project kapsamında erişime kapatıldığı düşünülüyor.

]]>
http://www.emregoyce.com/cinin-yasaklar-listesinde-son-kurban-reddit.html/feed 0
En Sevdiğim Yiğit Özgür Karikatürleri http://www.emregoyce.com/en-sevdigim-yigit-ozgur-karikaturleri.html http://www.emregoyce.com/en-sevdigim-yigit-ozgur-karikaturleri.html#comments Sat, 27 Jun 2015 08:13:23 +0000 http://www.emregoyce.com/?p=1374 karYiğit Özgür, mizahı takip eden pek çok kişinin tanıdığı bir karikatüristtir. Kendisini tanımıyor veya ismini duymamış bile olsanız Facebook veya Twitter üzerinden mutlaka paylaşılan bir karikatürünü görmüşsünüzdür. Bu yazımda Yiğit Özgür’ün en sevdiğim ve en çok paylaşılan karikatürlerini kendimce toparlamaya çalıştım. Mizah anlayışı diğer karikatüristlere göre biraz farklı geliyor bana. Bu yüzden sıklıkla takip ediyorum. […]]]>

Yiğit Özgür, mizahı takip eden pek çok kişinin tanıdığı bir karikatüristtir. Kendisini tanımıyor veya ismini duymamış bile olsanız Facebook veya Twitter üzerinden mutlaka paylaşılan bir karikatürünü görmüşsünüzdür. Bu yazımda Yiğit Özgür’ün en sevdiğim ve en çok paylaşılan karikatürlerini kendimce toparlamaya çalıştım.

Mizah anlayışı diğer karikatüristlere göre biraz farklı geliyor bana. Bu yüzden sıklıkla takip ediyorum. Umarım bu paylaşım, keyifli bir vakit geçirmenizi sağlar.

kar7 kar1 kar2 kar3 kar4 kar5 kar6

 

]]>
http://www.emregoyce.com/en-sevdigim-yigit-ozgur-karikaturleri.html/feed 0
Fifa 2016 Türkçe Oluyor http://www.emregoyce.com/fifa-2016-turkce-oluyor.html http://www.emregoyce.com/fifa-2016-turkce-oluyor.html#comments Sat, 27 Jun 2015 07:57:05 +0000 http://www.emregoyce.com/?p=1368 fifa16  Türkiye’de futbol oyunu severlerin yıllardır beklediği ve özlem duyduğu şey nihayet gerçek oluyor. Yılların efsanesi olan Fifa oyunu 2016 ‘da artık resmen Türkçe oluyor. Electronic Arts tarafından geliştirilmiş olan dijital oyun dağıtım yazılım Origin içerisinde yer alan FİFA 2016 oyununu incelediğimiz de Türkçe dil desteğinin dahilinde العربية, Český, Dansk, Deutsch (DE), English (US), Español […]]]> fifa16  Türkiye’de futbol oyunu severlerin yıllardır beklediği ve özlem duyduğu şey nihayet gerçek oluyor. Yılların efsanesi olan Fifa oyunu 2016 ‘da artık resmen Türkçe oluyor. Electronic Arts tarafından geliştirilmiş olan dijital oyun dağıtım yazılım Origin içerisinde yer alan FİFA 2016 oyununu incelediğimiz de Türkçe dil desteğinin dahilinde العربية, Český, Dansk, Deutsch (DE), English (US), Español (ES), Español (MX), Français (FR), Italiano, Nederlands, Norsk, Polski, Português (BR), Português (PT), Русский язык, Svenska, Türkçe, 中文(繁體 gibi 18 dilin yer aldığını görüyoruz.

fifa16tr
Resimde de görüldüğü üzere desteklenen diller arasında nihayet Türkçe ‘ de yer alıyor.
Uzun süren bir aranın ardından nihayet EA Sports, Türkiye’deki FİFA severlere büyük sürprizi yapmış oldu. EA Sports tarafından geliştirilen FIFA 16 oyunun çıkış tarihi ise 22 Eylül 2015 olduğunu hatırlatalım.

]]>
http://www.emregoyce.com/fifa-2016-turkce-oluyor.html/feed 0
Marmara Üniversitesi’nden Mezun Oldum : ) http://www.emregoyce.com/marmara-universitesinden-mezun-oldum.html http://www.emregoyce.com/marmara-universitesinden-mezun-oldum.html#comments Thu, 25 Jun 2015 10:27:36 +0000 http://www.emregoyce.com/?p=1362 marmaramezuniyet   Uzun yılların ardından sonunda üniversite hayatım son buldu ve mezun oldum.  Şöyle bir geriye dönüp bakıyorum da hakikaten baya vakit geçmiş. Koskoca 4 yılım Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesinde geçti. Kimilerine göre üniversite hayatı boş geçmişse de benim için aksine dopdolu geçti. Üniversite hayatımı , çalıştığım şirketteki işimle beraber birleştirdiğimde de Üniversite’deki teorik eğitimim pratiğe […]]]> marmaramezuniyet   Uzun yılların ardından sonunda üniversite hayatım son buldu ve mezun oldum.  Şöyle bir geriye dönüp bakıyorum da hakikaten baya vakit geçmiş. Koskoca 4 yılım Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesinde geçti.
Kimilerine göre üniversite hayatı boş geçmişse de benim için aksine dopdolu geçti.
Üniversite hayatımı , çalıştığım şirketteki işimle beraber birleştirdiğimde de Üniversite’deki teorik eğitimim pratiğe dönüşmüş oldu ve bana çok şey kattı. Aldığım derslerin önemi benim için büyüktü. Hocaların bilgisi ve kalitesi de çok ciddi bir etkendi. Her ne kadar işiyle özdeşleşmeyen hocalar olsa da geneli işinde çok profesyonel isimlerdi.
Envanter ve Bilanço hocam Prof. Dr. Doğan Argun, Değer Yönetimi dersini aldığım ve gerek tavrı gerekse ideolojisiyle bende farklı bir sempati uyandıran Doç. Dr. Ata Özdemirci, Örgüt Kültürü ve Kültürler arası Farklılıkların Yönetim dersini aldığım Öğr. Gör. Dr. Esra Dinç Özcan, Pazarlama dersinden Öğr. Gör. Dr. Ceyda Aysuna, Sayısal Yöntemler dersinden soğumama engel olan Prof. Dr. Hakan Yıldırım bende önemli yerleri olan hocalarımdı.

marmaraisletme

Üniversite aslında benim için çok şeydi:

  •  Yıllar önce iyi gelir elde ettiğim işlerimi bırakma nedenimdi üniversite,
  • Sofralarda en çok meze konusuydu üniversite,
  • Çıkar ilişkilerinin en çok yaşandığı yerdi üniversite,
  • Eleştirmenin ve herkesin kabul gördüğü yanlışı, açıkça ve yüreklilikle ortaya koyarak, önüme engelleri yığan yerdi üniversite,
  • Kendimi daha iyi tanımamı sağlayan yerdi üniversite,
  • Uzun yıllar arkadaşlıkların, dostlukların yaşanmasına başlangıç olandı üniversite
  • Herkes gibi değil, kendim olmamın gerektirdiği yerdi üniversite,Aslında liste böyle uzar gider :) Yazacak çok şey var çünkü.
    Sonuç itibariyle 16 yıllık okul hayatım bitmiş oldu. Bundan sonraki yaşamımda özlemle hatırlayacağım anılarım olacak bunlar :)

 

]]>
http://www.emregoyce.com/marmara-universitesinden-mezun-oldum.html/feed 0
Sagopa Kajmer “Bilmiyorum” Parçası Yayında (2015) http://www.emregoyce.com/sagopa-kajmer-bilmiyorum-singlei-yayinda-2015.html http://www.emregoyce.com/sagopa-kajmer-bilmiyorum-singlei-yayinda-2015.html#comments Thu, 25 Jun 2015 07:19:21 +0000 http://www.emregoyce.com/?p=1357 sagopakajmerbilmiyorum   Türkçe Rap müziğin mihenk taşlarından biri olan Sagopa Kajmer yeni hazırladığı Bilmiyorum adlı single parçasını yayınladı. Vokal kariyerinin yanında iyi bir prodüktör olduğunu bildiğimiz Sagopa Kajmer bu parçanın prodüksiyonunu da kendisi hazırlamış , parçanın kayıt işlemleri Melankolia Müzik‘te gerçekleşti. Yeni single’ın Youtube videosu aşağıda yer alıyor. Şarkının sözleri : Şarkı sözlerinde bir eksik veya […]]]> sagopakajmerbilmiyorum   Türkçe Rap müziğin mihenk taşlarından biri olan Sagopa Kajmer yeni hazırladığı Bilmiyorum adlı single parçasını yayınladı. Vokal kariyerinin yanında iyi bir prodüktör olduğunu bildiğimiz Sagopa Kajmer bu parçanın prodüksiyonunu da kendisi hazırlamış , parçanın kayıt işlemleri Melankolia Müzik‘te gerçekleşti.

Yeni single’ın Youtube videosu aşağıda yer alıyor.

Şarkının sözleri :
Şarkı sözlerinde bir eksik veya yanlışlık var ise affola. Düzenlemem için konu sonunda yer alan yorum alanında talebinizi iletebilirsiniz.

Sagopa Kajmer Bilmiyorum Şarkı Sözü
Baharı bekle
Günü güne saati saate ekle
Bir ucundan tut hayatı , zorunluluk tabiatım
Umursamıyo zaman beni
Pek de hızlıca gelmemek üzere yolunu tutup kaçıveriyor
Önemsemiyo vakit beni
Oysaki önemsiz hissedilmek pek bir ağır geliyor
Sagopa xsarkisozleri.com kajmer 2015
Tahminlerim olduğundan emin olduklarım gibi bro hayat demir leblebi
Mesafe bol hazırla merkebi
Ezgiler benden 36 yıl aldı takribi
Onlarla tutundum yola bırakmadım takibi

Toparlanmalıysam da beceremem
Dağılmadan bitse de nefes demeden edemem
Bu sıkı canı içimden tez def edemem
Deme derler ben demeden edemem
Sagopa karjmer www.xsarkisozleri.com şarkı sözü
Kazanacaksın biliyorum ama kaç kez kaybettikten sonra bilmiyorum
Söylemezsen ne kaybedersin söylersen ne kazanırsın bilmiyorum
http://www.xsarkisozleri.com/
Toparlanmalıysam da beceremem
Dağılmadan bitse de nefes demeden edemem
Bu sıkı canı içimden tez def edemem
Deme derler ben demeden edemem

]]>
http://www.emregoyce.com/sagopa-kajmer-bilmiyorum-singlei-yayinda-2015.html/feed 0
Usb Belleklerde Dosyaları Gizleyen Virüs Nasıl Temizlenir? http://www.emregoyce.com/usb-belleklerde-dosyalari-gizleyen-virus-nasil-temizlenir.html http://www.emregoyce.com/usb-belleklerde-dosyalari-gizleyen-virus-nasil-temizlenir.html#comments Tue, 23 Jun 2015 13:15:47 +0000 http://www.emregoyce.com/?p=1260 usb virüsüUsb belleğinizi bilgisayarınıza taktığınızda içini boş gördüğünüzde bütün dosyalarınız silindi diye panik yapmayın.Son zamanların şakacı virüsü.Bir şekilde belleklerinize bulaşabilir ve bütün içeriği gizli dosya haline getirebilir..Bunun çözümü oldukça basit.Ben yazının sonunda hazır dosya şeklinde hazırladım isterseniz indirip otomatik yapabilirsiniz.ama tavsiye yönergeleri okuyup,hem bilgisayar dilinde anlamak hemde sorunu manuel çalışma olarak kendiniz çözmeniz size bilgisayar kullanımında […]]]> usb virüsü

Usb belleğinizi bilgisayarınıza taktığınızda içini boş gördüğünüzde bütün dosyalarınız silindi diye panik yapmayın.Son zamanların şakacı virüsü.Bir şekilde belleklerinize bulaşabilir ve bütün içeriği gizli dosya haline getirebilir..Bunun çözümü oldukça basit.Ben yazının sonunda hazır dosya şeklinde hazırladım isterseniz indirip otomatik yapabilirsiniz.ama tavsiye yönergeleri okuyup,hem bilgisayar dilinde anlamak hemde sorunu manuel çalışma olarak kendiniz çözmeniz size bilgisayar kullanımında özgüven verecektir.

İlk önce varsayılan olarak Windows 7/8 ve Microsoft Xp işletim sistemimizde kapalı olarak gelen “Gizli dosya ve klasörü göster” seçeneğini aktif etmemiz gerekecek.

Bunun için Windows 7 veya 8  işletim sistemli bilgisayarınızda;

gizli-klasor

 

“Bilgisayarım” simgesini çift tıklayıp “Düzenle-Klasör ve Arama Seçenekleri” sekmesini tıklıyorsunuz.

karşınıza gelen ikinci ekranda;

gizli-klasor2

“Gizli dosya,klasör ve sürücüleri göster” seçeneğini tıklayıp  “Tamam” tıklayıp çıkıyoruz.
İsterseniz işlemlerinizi bitirdikten sonra bu yolu takip ederek bu seçeneği tekrar kapatabilirsiniz.

Diğer işlemlere geçicek olursak,

Bilgisayarınıza taktığınız usb sürücünüzün hangi harf aldığına bilgisayarım simgesine tıklayıp bakıyoruz.

Diyelimki “E” sürücüsünü aldı.

“Başlat” tıklayıp Programları ve dosyaları ara sekmesine “cmd” yazıp enter tıklıyoruz.

Gelen siyah ekranda usb sürücü harfini yazıp “Enter” tıklıyoruz ve şu komudu yazıyoruz.

 

gizli-klasor3

 

attrib /d /s -h -s -r  yazıp “Enter” bastığınızda dosyalarınız silik şekilde yani gizli klasör olarak göreceksiniz.Bu şekilde dosyalarınızı masaüstüne alıp usb belleğinizi biçimlendirip tekrar dosyalarınızı geri taşıyabilirsiniz.

Not;eğer siyah ekranda “Erişim Engellendi” gibi bir uyarı çıkar ise bilgisayarınızı “Administrator” hesabı ile giriş yapmalısınız.

]]>
http://www.emregoyce.com/usb-belleklerde-dosyalari-gizleyen-virus-nasil-temizlenir.html/feed 0
Audi’den Kendi Kendine Park Eden Araba ! http://www.emregoyce.com/audiden-kendi-kendine-park-eden-araba.html http://www.emregoyce.com/audiden-kendi-kendine-park-eden-araba.html#comments Tue, 13 May 2014 14:29:40 +0000 http://www.emregoyce.com/?p=1253 audiparkeden   Alman otomobil devi Volkwagen’e bağlı olan Audi, otomobiller için geliştirilen otomatik pilot teknolojisinde çok ilerilere gitti. Audi’nin yeni otomatik pilotu, otopark girişine bırakılan otomobilin kendi kendine otoparka girip uygun yere kendini park etmesini mümkün kılıyor. Otomobilin sahibi işi bitince arabasını geri çağırıyor ve araba sahibinden ayrıldığı noktaya geri dönüyor. Sürücü içindeyken paralel ve dikey […]]]> audiparkeden   Alman otomobil devi Volkwagen’e bağlı olan Audi, otomobiller için geliştirilen otomatik pilot teknolojisinde çok ilerilere gitti. Audi’nin yeni otomatik pilotu, otopark girişine bırakılan otomobilin kendi kendine otoparka girip uygun yere kendini park etmesini mümkün kılıyor. Otomobilin sahibi işi bitince arabasını geri çağırıyor ve araba sahibinden ayrıldığı noktaya geri dönüyor.

Sürücü içindeyken paralel ve dikey park edebilen otomobilleri biliyoruz. Ancak bu yeni sistemde araç içinde olmanıza gerek yok. Otomobil kendi kendine park ediyor.

Audi Connect kapsamında hem araç üzerinde hem de binada bulunan sensörler aracın konumunu ve boş park yerlerini takip ediyor ve sürücü aracından inip telefonu ile tek bir hamle yaparak otomobilin otoparktaki uygun bir yere park etmesini sağlayabiliyor. Otoparktan çıkışta yine telefonla kontrol ediliyor.

Bunları gördükçe, teknoloji gerçekten çok ilerledi diyesi geliyor insanın :)

]]>
http://www.emregoyce.com/audiden-kendi-kendine-park-eden-araba.html/feed 0
Call of Duty 2014: Advanced Warfare Tanıtımı Yayınlandı http://www.emregoyce.com/call-of-duty-2014-advanced-warfare-tanitimi-yayinlandi.html http://www.emregoyce.com/call-of-duty-2014-advanced-warfare-tanitimi-yayinlandi.html#comments Sat, 03 May 2014 11:55:27 +0000 http://www.emregoyce.com/?p=1249 codadvancedEn başarılı FPS(First Person Shooter) oyun serilerinden biri olan Call of Duty’nin her sene olduğu gibi 2014 yılında da yeni bir oyununun piyasaya çıkacağını biliyorduk. İlk etapta yeni Call of Duty oyununun adı “Call of Duty: Blacksmith” olması bekleniyordu ancak oyunun geliştiricisi Sledgehammer Games, oyunun adını Call of Duty: Advanced Warfare olacağını yayınladığı oynanış videosu […]]]> codadvanced
En başarılı FPS(First Person Shooter) oyun serilerinden biri olan Call of Duty’nin her sene olduğu gibi 2014 yılında da yeni bir oyununun piyasaya çıkacağını biliyorduk. İlk etapta yeni Call of Duty oyununun adı “Call of Duty: Blacksmith” olması bekleniyordu ancak oyunun geliştiricisi Sledgehammer Games, oyunun adını Call of Duty: Advanced Warfare olacağını yayınladığı oynanış videosu ile resmi olarak onayladı. Daha önceside oyunun hikayesinin gelecekte geçeceği ile ilgi dedikodular bulunuyordu ve bu dedikodular gerçek oldu. Call of Duty: Advanced Warfare’ın oynanış videosuna baktığımızda oyunun en azından çok da uzak olmayan bir gelecekte geçtiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Video da en çok dikkat şeylerden biri de Kevin Spacey’nin bire bir modellenmiş halinin oyunda yer alıyor olması oldu. Görünüşe göre Kevin Spacey oyunun hikayesinde kilit bir rolde yer alacak. Yeni oyunun ana hikayesi dünyanın en güçlü askeri gücünün bir ülkede değil de bir şirkette olduğu bir dönemde geçiyor. Muhtemelen Kevin Spacey baz alınarak modellenen karakter bu şirketin kurucusu olacak gibi görünüyor. Grafiksel açıdan oldukça tatmin edici olan Call of Duty: Advanced Warfare videonun bize söylediğine göre 11.04.2014 (Amerika’da tarihi ters yazıyorlar; 4 Kasım’a denk geliyor Avrupa’da) tarihinde piyasaya sürülecek. Görünüşe göre oyunun çıkmasını epeyce bir bekleyeceğiz.

 

Sen Benim Diğer Yarımsın Kitabı

]]>
http://www.emregoyce.com/call-of-duty-2014-advanced-warfare-tanitimi-yayinlandi.html/feed 0
“Sen Benim Diğer Yarımsın” Kitabı – Holly Bourne http://www.emregoyce.com/sen-benim-diger-yarimsin-kitabi-holly-bourne.html http://www.emregoyce.com/sen-benim-diger-yarimsin-kitabi-holly-bourne.html#comments Fri, 18 Apr 2014 15:30:20 +0000 http://www.emregoyce.com/?p=1243 senbenimdigeryarimsin    Dünyada birbiri için yaratılmış kaç insan vardır Ruh ikizleri yalnızca onlar bu büyüyü taşır. Toprağa düşen yıldırım kadar nadir gelirler dünyaya. Ama bir araya gelip aşık olduklarında… İşte o zaman toprak ikiye bölünür. Gökyüzü deryaya derya ateşe hücum eder. Kargaşa yağar evrenin her bir köşesine sel olur… Zarlar atılır yıldızlar kesişir ardından Poppy ve […]]]> senbenimdigeryarimsin    Dünyada birbiri için yaratılmış kaç insan vardır

Ruh ikizleri yalnızca onlar bu büyüyü taşır. Toprağa düşen yıldırım kadar nadir gelirler dünyaya. Ama bir araya gelip aşık olduklarında… İşte o zaman toprak ikiye bölünür. Gökyüzü deryaya derya ateşe hücum eder. Kargaşa yağar evrenin her bir köşesine sel olur…

Zarlar atılır yıldızlar kesişir ardından Poppy ve Noah düşürür toprağa o ilk kıvılcımı. Fakat o şey iki büyülü ruhun karşısında durmaktadır sanki görünmez bir duvar gibi. Felaket kıyamet ölüm engelleyebilir mi kucaklaşmasını alacakaranlıkla gecenin

Gerçek aşkın karşısında kim durabilir

”Korkusuz taze ateş kadar sıcak bir roman Sen Benim Diğer Yarımsın.
Kesinlikle soluksuz okuyacaksınız.”
Amazon

”Herkes hayatında bir defa da olsa ruhunun derinliklerinde gerçek aşkı tatmıştır. İşte bu kitap size o tadı tekrar hatırlatacak.”
Usbourne Yayın Grubu

”Evreni kaosa sürükleyen sıradan aşıkların sıra dışı aşk hikayesi. Bu roman kalbinizi ateşe verecek. Tıpkı benimkini verdiği gibi.”
C. J. Skuse

”Romeo ve Julieti bir kenarda tutun ve Poppy ve Noahla tanışın.”

]]>
http://www.emregoyce.com/sen-benim-diger-yarimsin-kitabi-holly-bourne.html/feed 0
Sarah Jio – Böğürtlen Kışı Kitabı http://www.emregoyce.com/sarah-jio-bogurtlen-kisi-kitabi.html http://www.emregoyce.com/sarah-jio-bogurtlen-kisi-kitabi.html#comments Fri, 18 Apr 2014 15:15:54 +0000 http://www.emregoyce.com/?p=1239 bogurtlenkisi   Son zamanlarda Kitapyurdu’ndan gördüğüm ve çok dikkatimi çeken, çok satanlar listesinde başları çeken bir kitap vardı. Sarah Jio’nun eseri olan Böğürtlen Kışı.. Açıkcası bu tarz dramatik romanları okumayı pek sevmem. Ancak çok övüldüğü için kitabı sipariş edip okudum. Kişisel görüşüm ; Yine abartılı reklamla gerenden fazla abartılan bir kitap olduğu yönünde. Hikaye kesinlikle iç […]]]> bogurtlenkisi   Son zamanlarda Kitapyurdu’ndan gördüğüm ve çok dikkatimi çeken, çok satanlar listesinde başları çeken bir kitap vardı. Sarah Jio’nun eseri olan Böğürtlen Kışı..

Açıkcası bu tarz dramatik romanları okumayı pek sevmem. Ancak çok övüldüğü için kitabı sipariş edip okudum.

Kişisel görüşüm ; Yine abartılı reklamla gerenden fazla abartılan bir kitap olduğu yönünde. Hikaye kesinlikle iç burkan ve kalbinize dokunacak bir konu olmasına rağmen ne yazık ki konuların bağlantıları ve en çok da yazardan geçmesini beklediğiniz duygu yok . Tamam, konu çok dikkat çekici ama konuyu taşıması beklenen kurgu ve hayal gücü biraz kısır kalmış. Boş zaman için hiç alternatif kalmadıysa bir deneyin yoksa pek de okunası bir kitap gelmedi bana.

Kitabın iç sayfalarından kısa bir tanıtım da aşağıda :

“””””“Canım Daniel’ım,

Kaybolduğun gün dünyam sona erdi, canım oğlum. Seni her kim alıp götürdüyse, seninle birlikte kalbimi, hayatımı da çaldı. Ben senin gülümsediğini görmek, kahkahalarını duymak, mutluluğunu paylaşmak için yaşıyordum…”

Vera Ray 1933 yılının o karlı mayıs akşamında üç yaşındaki oğlu Daniel’ı son kez öptüğünü bilmiyordur. Her ne kadar oğlunu yalnız bırakma düşüncesinden nefret etse de hayatlarını devam ettirmek için çalışmak zorundadır. Tek avuntusu, gün ağardığında küçücük oğluna sarılacak olmasıdır. Ancak Vera geri döndüğünde karşılaştığı manzara, Daniel’ın boş yatağıdır. Bir de karlar içine gömülmüş olan oyuncak ayısı…

Seksen sene sonra Seattle yine mayıs ayında karlar altındadır. Köklü bir gazetede muhabir olan Claire Aldridge, bu doğaüstü olayı haber yapacaktır. Araştırmalarına devam eden Claire, küçük çocuğun bu zamana kadar sonuçlanmamış kaçırılma davasıyla karşılaşır. Evlat kaybetmenin ne demek olduğunu çok iyi bilen Claire, bu olayı çözmeye karar verir. Ancak çözdüğü her düğümün, onu Vera’yla olan bağlantısına yaklaştırdığından habersizdir…””””””

]]>
http://www.emregoyce.com/sarah-jio-bogurtlen-kisi-kitabi.html/feed 0