; charset=UTF-8" />
    

Marmara Üniversitesi’nden Mezun Oldum : )

marmaramezuniyet   Uzun yılların ardından sonunda üniversite hayatım son buldu ve mezun oldum.  Şöyle bir geriye dönüp bakıyorum da hakikaten baya vakit geçmiş. Koskoca 4 yılım Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesinde geçti.
Kimilerine göre üniversite hayatı boş geçmişse de benim için aksine dopdolu geçti.
Üniversite hayatımı , çalıştığım şirketteki işimle beraber birleştirdiğimde de Üniversite’deki teorik eğitimim pratiğe dönüşmüş oldu ve bana çok şey kattı. Aldığım derslerin önemi benim için büyüktü. Hocaların bilgisi ve kalitesi de çok ciddi bir etkendi. Her ne kadar işiyle özdeşleşmeyen hocalar olsa da geneli işinde çok profesyonel isimlerdi.
Envanter ve Bilanço hocam Prof. Dr. Doğan Argun, Değer Yönetimi dersini aldığım ve gerek tavrı gerekse ideolojisiyle bende farklı bir sempati uyandıran Doç. Dr. Ata Özdemirci, Örgüt Kültürü ve Kültürler arası Farklılıkların Yönetim dersini aldığım Öğr. Gör. Dr. Esra Dinç Özcan, Pazarlama dersinden Öğr. Gör. Dr. Ceyda Aysuna, Sayısal Yöntemler dersinden soğumama engel olan Prof. Dr. Hakan Yıldırım bende önemli yerleri olan hocalarımdı.

marmaraisletme

Üniversite aslında benim için çok şeydi:

  •  Yıllar önce iyi gelir elde ettiğim işlerimi bırakma nedenimdi üniversite,
  • Sofralarda en çok meze konusuydu üniversite,
  • Çıkar ilişkilerinin en çok yaşandığı yerdi üniversite,
  • Eleştirmenin ve herkesin kabul gördüğü yanlışı, açıkça ve yüreklilikle ortaya koyarak, önüme engelleri yığan yerdi üniversite,
  • Kendimi daha iyi tanımamı sağlayan yerdi üniversite,
  • Uzun yıllar arkadaşlıkların, dostlukların yaşanmasına başlangıç olandı üniversite
  • Herkes gibi değil, kendim olmamın gerektirdiği yerdi üniversite,Aslında liste böyle uzar gider :) Yazacak çok şey var çünkü.
    Sonuç itibariyle 16 yıllık okul hayatım bitmiş oldu. Bundan sonraki yaşamımda özlemle hatırlayacağım anılarım olacak bunlar :)

 

Yorum Yapın

Son Yorumlar

admin demiş ki;

Rica ederim. Yardımcı olduysam ne mutlu...

admin demiş ki;

Eyvallah sağolasn...

saltuk demiş ki;

teşekkürler adamım gerçekten işlevli bir payLaşım ...

Serhat demiş ki;

yeni domain,yeni site.Hayırlı olsun abi....

İstatistik

Reklam