; charset=UTF-8" />
    

Sarah Jio – Böğürtlen Kışı Kitabı

bogurtlenkisi   Son zamanlarda Kitapyurdu’ndan gördüğüm ve çok dikkatimi çeken, çok satanlar listesinde başları çeken bir kitap vardı. Sarah Jio’nun eseri olan Böğürtlen Kışı..

Açıkcası bu tarz dramatik romanları okumayı pek sevmem. Ancak çok övüldüğü için kitabı sipariş edip okudum.

Kişisel görüşüm ; Yine abartılı reklamla gerenden fazla abartılan bir kitap olduğu yönünde. Hikaye kesinlikle iç burkan ve kalbinize dokunacak bir konu olmasına rağmen ne yazık ki konuların bağlantıları ve en çok da yazardan geçmesini beklediğiniz duygu yok . Tamam, konu çok dikkat çekici ama konuyu taşıması beklenen kurgu ve hayal gücü biraz kısır kalmış. Boş zaman için hiç alternatif kalmadıysa bir deneyin yoksa pek de okunası bir kitap gelmedi bana.

Kitabın iç sayfalarından kısa bir tanıtım da aşağıda :

“””””“Canım Daniel’ım,

Kaybolduğun gün dünyam sona erdi, canım oğlum. Seni her kim alıp götürdüyse, seninle birlikte kalbimi, hayatımı da çaldı. Ben senin gülümsediğini görmek, kahkahalarını duymak, mutluluğunu paylaşmak için yaşıyordum…”

Vera Ray 1933 yılının o karlı mayıs akşamında üç yaşındaki oğlu Daniel’ı son kez öptüğünü bilmiyordur. Her ne kadar oğlunu yalnız bırakma düşüncesinden nefret etse de hayatlarını devam ettirmek için çalışmak zorundadır. Tek avuntusu, gün ağardığında küçücük oğluna sarılacak olmasıdır. Ancak Vera geri döndüğünde karşılaştığı manzara, Daniel’ın boş yatağıdır. Bir de karlar içine gömülmüş olan oyuncak ayısı…

Seksen sene sonra Seattle yine mayıs ayında karlar altındadır. Köklü bir gazetede muhabir olan Claire Aldridge, bu doğaüstü olayı haber yapacaktır. Araştırmalarına devam eden Claire, küçük çocuğun bu zamana kadar sonuçlanmamış kaçırılma davasıyla karşılaşır. Evlat kaybetmenin ne demek olduğunu çok iyi bilen Claire, bu olayı çözmeye karar verir. Ancak çözdüğü her düğümün, onu Vera’yla olan bağlantısına yaklaştırdığından habersizdir…””””””

Yorum Yapın

Son Yorumlar

admin demiş ki;

Rica ederim. Yardımcı olduysam ne mutlu...

admin demiş ki;

Eyvallah sağolasn...

saltuk demiş ki;

teşekkürler adamım gerçekten işlevli bir payLaşım ...

Serhat demiş ki;

yeni domain,yeni site.Hayırlı olsun abi....

İstatistik

Reklam