; charset=UTF-8" />
    

Android Uygulamalarını Bilgisayarda Çalıştırma

androiduygulamaGünümüz teknolojisinde , büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Android işletim sistemi için geliştirilen uygulamaların çok kullanışlı olması ve kullanımının milyarları aşması, beraberinde birçok ihtiyacı da doğurmuştur.
Android cep telefonları ve tabletlerinde sahip olduğu uygulamaları ve oyunları kişisel bilgisayarlarında kullanmak isteyen android kullanıcılarının bu ihtiyacını karşılayacak bir program bulunmakta.

Bu uygulama sayesinde Android işletim sistemli cep telefonlarınızda veya tabletlerinizde bulunan uygulamaları bilgisayarlarınızda çalıştırabilir , android oyunlarınızı daha büyük ekranda bilgisayarınızda oynayabilirsiniz.

androidpc

Bu ihtiyacı giderebilmek için geliştirilen sınırlı sayıdaki alternatiflerden biri olan BlueStacks birçok Android uygulamasını bilgisayarımızda çalıştırmamıza imkan tanımakta. Bir Android emülatörü olan BlueStacks kullanarak nasıl Android uygulamalarını bilgisayarınızda çalıştırabileceğinizi bu yazımızda resimli olarak anlatacağız.
Ancak öncelikle BlueStacks programını bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor.

Önemli Uyarı : Programın son sürümünde bazı bilgisayarlarda kurulum yükleme ekranında takılmaktadır. Bu nedenle hemen alttaki kırmızı kare ile işaretlenmiş bağlantıdan programın önceki sürümünü indirerek programı yükleyebilirsiniz

BlueStacks hala geliştirilmekte olan bir program ve çoğu Android uygulamasını çalıştırıyor olsa da bazı Android uygulamaları henüz program ile çalıştırılamayabilmekte. Bu nedenle uygulamaların çalışıp çalışmadığını deneme yanılma yöntemiyle öğrenmekten başka bir seçeneğimiz bulunmuyor.

bluestacks1

 

 

 

 

 

 

 

Bluestacks üzerinde uygulamalar program penceresinin üst bölümünde kategorilere ayrılmış durumda. Sol taraftaki Tools ve News başlıkları haber ve yardımcı araçları listeliyor. Orta kısımdaki Top 25 Apps ile en iyi olarak nitelendirilen 25 uygulamaya erişebilirsiniz. Türkçe başlığa sahip Çocuklar, Oyunlar ve Sosyal bölümleri ise adlarının belirttiği alan ile ilgili uygulamaları barındırmakta. Photo, Music, Fashion, Messaging başlıklarında ise fotoğraf, müzik, moda ve anlık mesajlaşma ve iletişim uygulamaları bir araya toplanıyor. Dilerseniz bu başlıkların altındaki uygulamaların üzerine tıklayarak yükleme işlemini başlatabiliyorsunuz. Uygulamayı seçtikten sonra ise uygulamanın indirileceği uygulama marketini belirlemeniz gerekmekte.

Bu şekilde istediğiniz uygulamayı bilgisayarınızda çalıştırabilirsiniz.

Yorum Yapın

Son Yorumlar

admin demiş ki;

Rica ederim. Yardımcı olduysam ne mutlu...

admin demiş ki;

Eyvallah sağolasn...

saltuk demiş ki;

teşekkürler adamım gerçekten işlevli bir payLaşım ...

Serhat demiş ki;

yeni domain,yeni site.Hayırlı olsun abi....

İstatistik

Reklam