; charset=UTF-8" />
    

Allah De Ötesini Bırak-Uğur Koşar Kitabı

Allahdeotesinibirak   Geçtiğimiz günlerde okuyup bitirdiğim ve çok hoşuma giden bir kitabı sizlerle paylaşmak ve önermek istiyorum.
Mistik konular üzerine çeşitli kitapları bulunan Uğur Koşar’ın “Allah De Ötesi Bırak” isimli eseri gerçekten okuyan kişiler üzerinde olumlu etkiler bırakıyor.
Kitap o kadar akıcı bir dille yazılmış ki, okumaya başladığınızda kolay kolay elinizden bırakamıyorsunuz. Şahsen ben kitabı okumaya başladığımda hiç bırakmak istemedim ve kitap 2 günde bitti :)
Kitabın bölümlerine ayrılmış başlıkları da çok ilgi çekici açıkcası. İşte o başlıklardan birkaçı :

• Tek Dost ve En Güvenilir Olan O’dur.
• Rabb’in, Yaptığın Çağrılara Bir Karşılık,Yaşadığın Zorluklara Bir Kolaylık Vermeyeceğini mi Düşündün?
• Kusuru Ört, Kusuru Gören Göz Kusurludur !
• Kadınına Saygı Duy.
• Allah Seni Korur, Sen Yeterki Onunla Meşgul Ol.
• “Duam Kabul Olmuyor” Diyorsun
• Sen Rızkın Allah’tan Geldiğini unutmuşsun !
• Hayat mı Renksiz, Yoksa Senin Bakışın mı Kirli?

Ve daha sayamadığım birçok can alıcı başlık var kitapta. Kitapla ilgili bazı psikologların görüşleri de şöyle :

“Allah her şeyden haberdardır, sanmayın ki size yapılan haksızlığa kayıtsız kalıyor. O, size bir annenin evladına yaklaştığı merhametten daha fazla merhamet duyandır. Duanın karşılığını takip etmeden “Allah de ötesini bırak”. Kul Rabb’ini imtihan etmez. O’na tevekkülle yaklaştığında rahmetini tüm hücrelerinde hissedeceksin. Karşında o kadar çok maskeli insan var ki onları tanımak için yoruluyorsun. Şayet dikkat edersen güzel olan bir şey var; o senin hakkını aldıkça, sen onun sevaplarından kazanıyorsun. O halde kaybettim diye üzülme, biraz daha derin bakarsan, aslında kazandığını fark edeceksin!..

Aşık olcaksın evet ama kalbini Allah aşkıyla yakacaksın… Dünyanın geçici olduğunu, biteceğini İDRAK edeceksin; sadece sonsuz kudrete bağlanacaksın. ALLAH’A bağlı yaşayacaksın. İşte Uğur Koşar bu kitap da sana herkes gibi Allah’ı anlatmıyor O’nu adeta hissettirip yaşatıyor!..”

Psikolog Cavidan Ebru Kızıl

“Yirmi yıldır terapi deneyimlerimde elde ettiğim sonuçlardan biri şudur ki; eksik olan parçaları yitirdiğini düşünen ve bunları arayarak çıkmazlara giren ve bunun da dışarıda olduğunu sanan çok büyük bir çoğunluk çeşitli psikolojik sorunlarla ruh sağlıklarını bozmuştur. Bu büyük çoğunluğa eserlerinde ve görüşlerinde öze dönüş yolunda katkı sağlayan, aradıklarını bulabilme cesareti ve ışığı olan Uğur Koşar Dostuma “ALLAH DE ÖTESİNİ BIRAK” ile özlerine dönebilmesi adına ışık olan eserinden dolayı en içten teşekkürlerimi sunuyorum…”

Uzm. Psikolog Abdullah Topal

Kitabı okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Yorum Yapın

Son Yorumlar

admin demiş ki;

Rica ederim. Yardımcı olduysam ne mutlu...

admin demiş ki;

Eyvallah sağolasn...

saltuk demiş ki;

teşekkürler adamım gerçekten işlevli bir payLaşım ...

Serhat demiş ki;

yeni domain,yeni site.Hayırlı olsun abi....

İstatistik

Reklam