; charset=UTF-8" />
    

Önerdiğim Kişisel Gelişim Kitapları

  Sürekli soruluyor, “Hangi kişisel gelişim kitaplarını okuyayım? “ diye.
Kişisel gelişim kitapları alınırken özenle seçim yapılmalıdır. Zira piyasadaki birçok kişisel gelişim kitabı ya bir başka kitabın kopyası olmakta ya da sürekli aynı konuları işleyip okuyucuyu sıkmaktadır.
Bu yazımda ; daha önce okuyup beğendiğim, bende olumlu etkiler bırakan kişisel gelişim kitaplarından bahsetmekle beraber, çok satılan ve önerilen kişisel gelişim kitaplarına yer vereceğim.

Öncelikle kitaplarını büyük bir zevkle okuduğum, konuşmalarını ve seminerlerini hayranlıkla takip ettiğim/dinlediğim ve üslubunu çok beğendiğim Ahmet Şerif İzgören’in kitaplarından bahsedeceğim.

1-) Avucunuzdaki Kelebek – Ahmet Şerif İzgören

  Bir önceki paragrafta da bahsettiğim Ahmet Şerif İzgören’in en çok beğendiğim kitaplarından birisi. Üslubu, işlediği konular, verdiği örnekler hepsi bambaşka.
Ahmet Şerif İzgören’in kitaplarını okuyup videolarını izledikten sonra gerçekten herşeye daha farklı bakmaya başladım.
Kitaplarında sürekli “Kişisel gelişim uzmanı değilim” cümlesini vurguluyor Ahmet Bey. Buna rağmen yaşadıklarından yola çıkarak böyle eserler ortaya koymak her babayiğidin harcı değildir diye düşünüyorum.

Bu kitabı da, kültürümüze uygun hikayelerle anlatılan ve sohbet tadında okunan , elinize alınca bitirmeden bırakamayacağınız çok güzel bir kişisel gelişim kitabı.

 

 

2-) Herşey Seninle Başlar – Mümin Sekman


Rüzgarı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren! Seyirci koltuğundan sıkıldıysan, sahneye çık. Zirvede her zaman bir kişiye daha yer var. Başkaları yapabildiyse, sen de yaparsın. Her şey seninle başlar! Hayatta ya tozu dumana katarsın, ya da tozu dumanı yutarsın. Seçim senin!

Mümin Sekman’ın aslında sürekli kendini tekrarlayan bir üslubu var bana göre. Birkaç kişisel gelişim kitabını okudum, ama bu kitap haricinde diğerleri hep birbirinin kopyası. Aynı konuları farklı başlıklar altında sunmuş.
O kitapların hepsi bir yana, bu kitabı okunması gereken kitaplardan biri.

 

 

3-) Kendi Everest’inize Tırmanın – Nasuh Mahruki

  Bu kitapta, olabileceğinin en iyisi olmak isteyenlere gerçekçi altmış dört öğüt var. Unutmamak gerekir ki bu, kırk iki yaşında ve bugüne dek çok az insanın başarabileceği birçok şeyi başarmış bir insan tarafından kaleme alınmış bir kitap. Umarım bu kitabı okurken benim kadar haz alırsınız.

 

 

 

 

4-) Evrenden Torpilim Var – Aykut Oğut

  Bu kitap, size hayatınızı nasıl yaşayacağınızı anlatmak için hazırlanmadı. Size kurallar vererek, bunları takip ettiğiniz takdirde hayatınızın güzelleşeceğine dair bir garanti de vermiyor. Zaten hiç bir kitap, hiç bir workshop veremez. Benim tek amacım, çok basit olan Evrensel dilin ne olduğunu size anlatmak. Dili istediğiniz gibi kullanmak size ait. Aynen yabancı dil öğrenmek gibi; öğrendiğiniz dille, şiirler yazıp insanların gönüllerini fethedebilirsiniz, küfür edip dayak yiyebilirsiniz, biriyle sohbet edip yüzünde güzel bir gülümseme bırakabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

5-) Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır

     Daha önce iş yaşamı üzerine çarpıcı görüşleriyle tanıdığımız Ahmet Şerif İzgören bu kitapta daha genel bir yaklaşımla, hayatın her dalında başarı ve mutluluğa giden yola ışık tutuyor. Bazen kahkahalarla gülecek, bazen hüzünlenecek, çokça düşünecek ve bu kitaptan çok keyif alacaksınız. Hayatınızı tekrar gözden geçirmek için 3 saat ayırın ve bu kitabı okuyun.

” Lütfen bu kitabın üzerine bir uyarı yazın, Evde okunmalıdır diye. Kitap yüzünden metroda ineceğim durağı kaçırdım.”
Duygu Durak

 

 

 

 

5-) Süpermen Türk Olsaydı Pelerinini Annesi Bağlardı- A.Şerif İzgören

“Bu kitabı kişisel gelişmeyin diye yazdım, toplumsal gelişin. Etrafa da gram katkınız olsun.”
– Ahmet Şerif İzgören

Diğer kitaplarından farklı olarak, yazar bu kitabında girişimcilik, iş kalitesi, dürüstlük, yurt sevgisi ve hoşgörü değerlerini vurgulayarak okuru toplumsal gelişime davet ediyor.
Ahmet Şerif İzgören kapattığımız gözlerimizi açmamızı ve gerçekleri görmemizi sağlayarak, “Nasıl adam olunur?”, “Ülkeye nasıl daha faydalı olunur?” gibi sorulara yaşanmış hikâyelerle cevap veriyor.

“Ahmet Şerif İzgören’in bütün kitaplarını okudum. Bazen gözlerim dolarak, bazen yeni bir şeyler öğrenerek dağarcığıma bir şeyler atabildim. Böyle kitaplar enderdir. Şerif’i elinizdeki kitaptan dolayı bir kez daha kutluyorum. Yine onun izniyle kitabından birkaç anekdotu konuşmalarımda kullanmak istiyorum. Bu kitaptan güzel şeyler edineceksiniz.”
Müjdat Gezen

İlerleyen günlerde , okuyup bitirdiğim yada araştırma yapabildiğim kişisel gelişim kitapları hakkında bilgiler vermeye devam edeceğim.
Yukarıda bahsi geçen kitapları şiddetle okumanızı tavsiye ederim.

Keyifli okumalar..

Yorum Yapın

Son Yorumlar

admin demiş ki;

Rica ederim. Yardımcı olduysam ne mutlu...

admin demiş ki;

Eyvallah sağolasn...

saltuk demiş ki;

teşekkürler adamım gerçekten işlevli bir payLaşım ...

Serhat demiş ki;

yeni domain,yeni site.Hayırlı olsun abi....

İstatistik

Reklam